Lamparkiet

Montaż parkietu polega na przymocowaniu klepek do podkładu i poddaniu ich dalszej obróbce
( cyklinowanie, lakierowanie lub olejowanie….). Obecnie produkujemy klepki z piórem i wpustem, uniwersalne, przeznaczone do przytwierdzenia klejem. Grubość klepek wynosi: 22mm, 16 mm i 12 mm.
Do wykańczania styków podłóg ze ścianami stosuje się listwy podłogowe drewniane lub listwy z tworzywa sztucznego (PVC). Do wykończenia powierzchni podłóg drewnianych, a następnie do ich konserwacji stosuje się: Kleje do zespolenia posadzki z podkładem, materiały do fugowania, lakiery do drewna, olejowoski, środki do czyszczenia i pielęgnacji posadzek drewnianych.
Generalnie należy stwierdzić, że lakiery zabezpieczają warstwę zewnętrzną podłogi, natomiast oleje zabezpieczają drewno od wewnątrz- poprzez nasączanie kanalików i porów w drewnie.
W przypadku uszkodzenia powierzchni lakierowanej możliwości jej punktowej naprawy są ograniczone. Podłogi olejowane umożliwiają prostą naprawę uszkodzonego fragmentu, nawet bez angażowania fachowca. Większość punktowych uszkodzeń wynikających z codziennego użytkowania zostaje zniwelowana już w trakcie standardowej pielęgnacji podłogi. Posiadając odpowiednie urządzenie tzw. polerkę, standardową pielęgnację i naprawy możemy wykonywać sami bez potrzeby wzywania fachowca.

Narbutt